HOME / PRODUCTS / Fishing Boat
ELT-850D Aluminum Alloy Fishing Vessel
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 8.50 m |
| Beam (Width) | 2.54 m |
| Depth | 1.283 m |
| Main Engine | - |
| Propulsion System | - |
| Maximum Speed | 40 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 9 persons |
| Navigation Area | - |