HOME / PRODUCTS / Patrol Ship
ELT-1116A Aluminum Alloy Patrol Boat
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 11.16 m |
| Beam (Width) | 2.90 m |
| Depth | 1.40 m |
| Main Engine | - |
| Propulsion System | - |
| Maximum Speed | 40 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 8 persons |
| Navigation Area | - |