HOME / PRODUCTS / Working Boat
ELT-2080G Aluminum Alloy Work Boat
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 20.81 m |
| Beam (Width) | 4.10 m |
| Depth | 1.30 m |
| Main Engine | - |
| Propulsion System | - |
| Maximum Speed | 38 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 9 persons |
| Navigation Area | - |