HOME / PRODUCTS / Unmanned Boat
ELT-700W Aluminum Alloy Unmanned Surface Vessel (USV)
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 6.52 m |
| Beam (Width) | 2.44 m |
| Depth | 1.35 m |
| Main Engine | 40 hp × 2 |
| Propulsion System | Outboard Motors |
| Maximum Speed | 18 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 4 persons |
| Navigation Area | Inland Waterway Class B |