HOME / PRODUCTS / Patrol Ship
ELT-2410A Aluminum Alloy Patrol Boat
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 24.10 m |
| Beam (Width) | 5.50 m |
| Depth | 2.40 m |
| Main Engine | 760 hp × 3 |
| Propulsion System | Surface Drives |
| Maximum Speed | 35 knots (kn) |
| Passenger Capacity | - |
| Navigation Area | Coastal Waters |