HOME / PRODUCTS / Working Boat
ELT-1120G Aluminum Alloy Work Boat
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 11.20 m |
| Beam (Width) | 3.00 m |
| Depth | 1.00 m |
| Main Engine | 150 hp × 2 |
| Propulsion System | Outboard Motors |
| Maximum Speed | 26 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 8 persons |
| Navigation Area | - |