SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 10.97 m |
| Beam (Width) | 3.87 m |
| Depth | 1.75 m |
| Main Engine | 600 hp × 2 |
| Propulsion System | Water Jets |
| Maximum Speed | 37 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 6 persons |
| Navigation Area | Coastal Waters |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 10.97 m |
| Beam (Width) | 3.87 m |
| Depth | 1.75 m |
| Main Engine | 600 hp × 2 |
| Propulsion System | Water Jets |
| Maximum Speed | 37 knots (kn) |
| Passenger Capacity | 6 persons |
| Navigation Area | Coastal Waters |