HOME / PRODUCTS / Patrol Ship
ELT-1200A Aluminum Alloy Official Craft
SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 12.105 m |
| Beam (Width) | 3.300 m |
| Depth | 1.000 m |
| Main Engine | - |
| Propulsion System | - |
| Maximum Speed | 45 knots (kn) |
| Personnel Capacity | 1 Crew + 11 Passengers |
| Navigation Area | - |