12-meter yacht
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 12.00 m |
| Design Waterline Length (LWL) | 9.60 m |
| Beam (Width) | 2.86 m |
| Depth | 0.780 m |
| Design Draft | 0.398 m |
| Crew/Passenger Capacity | 12 persons |
| Maximum Speed | - |
| Displacement | 4.20 t |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 12.00 m |
| Design Waterline Length (LWL) | 9.60 m |
| Beam (Width) | 2.86 m |
| Depth | 0.780 m |
| Design Draft | 0.398 m |
| Crew/Passenger Capacity | 12 persons |
| Maximum Speed | - |
| Displacement | 4.20 t |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 9.688 m |
| Design Waterline Length (LWL) | 8.486 m |
| Beam | 2.730 m |
| Molded Depth | 0.840 m |
| Design Draft | 0.479 m |
| Passenger Capacity | 12 Persons |
| Maximum Speed | 35 kn |
| Displacement | 5.733 t |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 11.16 m |
| Design Waterline Length (LWL) | 8.55 m |
| Beam (Width) | 2.90 m |
| Depth | 1.40 m |
| Design Draft | 0.50 m |
| Passenger/Crew Capacity | 8 persons |
| Maximum Speed | 40 knots (kn) |
| Displacement | 4.70 t |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length Overall (LOA) | 13.645 m |
| Design Waterline Length (LWL) | 12.588 m |
| Beam (Width) | 3.3 m |
| Depth | 1.750 m |
| Design Draft | 0.58 m |
| Passenger/Crew Capacity | 12 persons |
| Maximum Speed | - |
| Displacement | 10.7 t |